התקנת מערכות אינטרקום

התקנות של מערכות אינטרקום נעשות בימינו כמעט בכל בית בארץ ובעולם. סוגי המערכות משתנים לפי סוג הנכס, מספר הדירות ורמת האבטחה הרצויה במקום.
קיימים שלושה סוגים עיקריים של מערכות אינטרקום נפוצות:
אינטרקום שפופרת, המוכר לרוב בתי האב הותיקים, אשר מתבסס על תשתית טלפונית ומתאם לשפופרת הביתית. המתאם מפריד בין קו האינטרקום ובין קוי הטלפון הרגילים.
אינטרקום דיגיטלי, ההבדל במערכת זו הוא בעיקר בחיבור דרך תשתית אינטרנט. כך למעשה אין צורך בתשתית טלפונית והתקשורת במערכת זו מבוצע לפי כתובות IP וחיבור אינטרנט.
אינטרקום משולב מצלמה – כיום מערכת האינטרקום המתקדמת ביותר מבחינת בטיחות. מערכת זו מתבססת על חיבור לאינטרנט וכוללת מצלמה משולבת בפאנל עם קודן.
כיום, ניתן לתפעל את מערכות האינטרקום הדיגיטליות בעזרת אפליקציות במכשירי הטלפון, נוחות אשר מביאה הרבה בתים ועסקים לבחור באופציה של מערכת דיגיטלית.
מחירי התקנת מערכות אינטרקום שונות כוללים את עלות המגבר, הפאנל הקדמי, המתאם או המקודד למכשיר הטלפון בבית וקודן במערכות הרלוונטיות. המחירים אינם כוללים את התשתית עצמה ויש צורך לברר באיזו תשתית נרצה להשתמש לפני התקנת מערכת אינטרקום. גם מבחינה זו, מערכת דיגיטלית מומלצת מאחר שאינה מצריכה התקנת קו טלפון.
מעבר לסוג החיבור הדרוש למערכת אותה נרצה להתקין, ישנן גם שתי אפשרויות לאופן נעילת הדלת ופתיחתה בכל מערכת. חיבור חשמלי, בו נשלח אות חשמלי למנעול הדלת, או חיבור אלקטרומגנטי, אשר בו קיים זרם תמידי בין הדלת והמנעול, כאשר האות שנשלח מפסיק את המעגל. שתי אפשרויות אלו מקובלות ובטוחות.
שלבי התקנת מערכת אינטרקום הם: התקנת הפאנל הקדמי שנבחר, חיבור הפאנל לארון התקשורת של הבית או הבניין ולאחר מכן חיבור הבית או הדירות לארון התקשורת לנקודה היעודית.
העלות הכללית של מערכת אינטרקום לאדם בבית משותף, לבניין בן עשר דירות, לא שונה בהרבה מהעלות של התקנת מערכת מסוג דומה בבית פרטי למשפחה אחת.
כיום, ישנם פיתוחים שונים בתחום, למשל, שבב המזהה קרבה של האדם לדלת ושולח לה פקודה, פיתוח שיכול לעזור במיוחד לאלו מאיתנו שמתקשים לזכור סיסמאות וקודים שונים. פיתוח נוסף הוא כאמור האפשרות לשלוט במערכת האינטרקום דרך מכשיר הסלולר, בעזרת אפליקציה.
בכל מערכת שנבחר, חשוב לוודא שההתקנה נעשית על ידי חברה אשר מספקת גם תמיכה ושירות למוצר בהמשך. לרוב מקובל לתת שנה אחריות על מערכות אינטרקום, כאשר חברות מסוימות אף מספקות שלוש שנים אחריות. טיפ חשוב נוסף הוא להימנע מהתקנת מערכות זולות, אשר עלולות להתקלקל ולצאת מפעולה תוך זמן קצר ולגרום רק להוצאות ותסכול נוספים. כמובן גם למקצועיות החברה יש חשיבות, בייחוד לאור העובדה שרוב תקלות האינטרקום נובעות מחיווט לקוי. רוב החברות בארץ מוכרות ומעניקות שירות אמין ובטוח בתחום זה.
זהו כל המידע הבסיסי הדרוש לכל אדם שמעוניין או מעוניינת לדעת, מי עומד מאחורי דלת ביתם.

סגירת תפריט